Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 17:27
WAŻNE!
Reklama

Solozofia – coraz bardziej popularny sposób życia

Coraz więcej osób świadomie rezygnuje z poszukiwań swojej drugiej połówki. Uważają oni, że dzięki temu mogą w pełni skupić się na sobie oraz swoich potrzebach. Okazuje się, że solozofia może mieć wpływ na życie każdego z nas.
  • Źródło: kobieta.wp.pl
Solozofia – coraz bardziej popularny sposób życia

Źródło: volantification.pl

Na czym polega solozofia?

Solozofia to nic innego, jak podjęcie świadomej decyzji o życiu bez partnera lub partnerki. Osoby te twierdzą, że w ten sposób są nie tylko szczęśliwsi, ale również mają mniej zmartwień. Single z wyboru otwarcie przyznają również, że dzięki temu sami są kowalami własnego losu. Mogą bez wyrzutów sumienia skupić się na pracy lub realizacji pasji.

Warto wspomnieć, że życie w pojedynkę nie oznacza jednocześnie odcięcia się od rodziny czy znajomych. To właśnie dzięki temu osoba ta może czuć pełne wsparcie swoich bliskich.

Taki sposób życia cieszy się największym uznaniem wśród osób między 18. a 34. rokiem życia. Kobietom, ale też mężczyznom, którzy wkraczają w dorosłość, dużo bardziej zależy na poznaniu siebie oraz swoich potrzeb niż na założeniu rodziny.

 

Konsekwencje solozofii

Co mogłoby być złe w tym, że ktoś świadomie podejmuje decyzję o życiu w samotności, przez co w dodatku jest też szczęśliwszy? Okazuje się, że zwiększająca się liczba osób stawiających na solozofię może wpływać niemal na całe nasze społeczeństwo.

– Wpłynie to na spadek liczby narodzin dzieci, rozwój gospodarki o nazwie solo economy, zmianę nawyków jedzenia, podróżowania czy kupowania. Spowoduje to więcej przyjaźni i czasu spędzanego na zewnątrz. Jeśli jednak będzie temu towarzyszyła samotność, to także zwiększy się odsetek ludzi z depresją – powiedział dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama