Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 listopada 2024 18:47
WAŻNE!
Reklama

Jeździł samochodem pomimo zakazu sądowego

Iławscy policjanci wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 23-latkowi. Mężczyzna uciekał przed policjantami, bo widział, że nie powinien kierować samochodem, gdyż miał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.
  • Źródło: KPP Iława
Jeździł samochodem pomimo zakazu sądowego

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko  23-latkowi. Z ustaleń śledczych wynikało, że w poniedziałek  (29.04.2024  r.) kilka minut przed północą policjanci podczas patrolu miasta i gminy Iława chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego vw. Kiedy pokazali znak do zatrzymania, mężczyzna nie reagował i pojechał dalej. W związku z powyższym użyli sygnałów świetlnych jak i dźwiękowych jednak kierujący samochodem  nie zatrzymał się a wręcz zaczął uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg za pojazdem. W jednej z miejscowości gminy Iława kierowca porzucił pojazd i uciekł. Policjanci w trakcie czynności ustalili, kto jechał vw. Okazał się nim 23-latek. Mieszkaniec gminy Iława został zatrzymany. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna uciekał przed nimi, ponieważ obawiał się konsekwencji swojego zachowania. Sprawdzenie w policyjnych systemach pokazało, że 23-latek ma aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mieszkańcowi gminy Iława.

Natomiast prokurator na wniosek  policjantów zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór w postaci poręczenia majątkowego. Mężczyzna musi raz w tygodniu stawić się w jednostce policji, ma informować o terminie wyjazdu oraz powrotu, a także nie może opuścić kraju i otrzymać paszportu.

Kodeks karny za samo niezatrzymanie się do kontroli przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

PAMIĘTAJMY!!!

Nieodpowiedzialni  kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy samochodów jak i rowerów mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu bądź zażywanie narkotyków  przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ:
·    zmniejsza szybkość reakcji
·    ogranicza pole widzenia
·    powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
·    powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
·    powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama