Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 17 maja 2024 10:13
WAŻNE!
Reklama

Uwaga! W te dni zawyją syreny!

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie uprzejmie informuje mieszkańców województwa o planowanym ćwiczeniu o nazwie RENEGADE, które odbędzie się w dniach 17 - 26 maja 2023 r. Głównym celem tego ćwiczenia jest przetestowanie i ocena skuteczności systemów alarmowania ludności w przypadku zagrożenia z powietrza.
Uwaga! W te dni zawyją syreny!

W ramach ćwiczenia RENEGADE, w wyznaczonych dniach, nadany zostanie sygnał alarmowy w postaci dźwięku syreny. Ten specyficzny dźwięk będzie oznaczał potencjalne zagrożenie związane z sytuacją atmosferyczną. Jest to ważne ćwiczenie, które ma na celu sprawdzenie czy system alarmowy jest w pełni funkcjonalny i czy mieszkańcy są świadomi procedur bezpieczeństwa, jakie należy podjąć w przypadku takiego alarmu.

Podczas trwania ćwiczenia, nie będzie żadnego zagrożenia rzeczywistego. To jedynie symulacja, mająca na celu zwiększenie świadomości społecznej oraz przygotowanie ludności do ewentualnych sytuacji kryzysowych. Warto zaznaczyć, że ćwiczenie RENEGADE jest częścią szerszych działań mających na celu wzmocnienie systemu alarmowania i bezpieczeństwa publicznego w naszym województwie.

Podczas odbierania sygnału alarmowego, zaleca się mieszkańcom zachowanie spokoju i przestrzeganie instrukcji wydawanych przez odpowiednie służby. W przypadku otrzymania sygnału alarmowego, ważne jest, aby pozostać wewnątrz pomieszczeń, zamknąć okna i drzwi oraz włączyć radio lub telewizję w celu uzyskania dalszych informacji od lokalnych władz.

Uprzejmie prosimy wszystkich mieszkańców o przekazanie tej informacji swoim sąsiadom, rodzinie i znajomym, aby każdy był świadomy ćwiczenia RENEGADE i zrozumiał jego cel oraz znaczenie. Im większa świadomość społeczna, tym lepiej będziemy przygotowani na ewentualne sytuacje kryzysowe.

Ćwiczenie RENEGADE stanowi ważny krok w kierunku wzmocnienia bezpieczeństwa publicznego. Dzięki niemu będziemy mogli ocenić efektywność naszego systemu alarmowania i podejmować ewentualne kroki naprawcze, jeśli zajdzie taka potrzeba. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama