czwartek, 2 maja 2024 02:14
WAŻNE!
News will be here

[FOTO] Drwęca przełamuje się na wyjeździe. Czy biało-niebiescy znajdą się w czołówce ligi?

W sobotnie popołudnie GSZS Delfin Rybno podejmował na swoim terenie drużynę z Nowego Miasta. Goście z meczów wyjazdowych rundy wiosennej nie mieli dobrych wspomnień.

Autor: Maksymilian Rogalski

Przez całe spotkanie KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie prowadziła grę i dominowała nad zespołem z Rybna dając im niewielkie pole do popisu. Gospodarze szczególnie dobrą okazję mieli w pierwszych minutach spotkania jednak bramkarz nowomiejskiej drużyny - Marek Lewicki, zachował stoicki spokój i nie dał najmniejszych szans napastnikowi Delfinu. Goalkeaper biało-niebieskich przez całe spotkanie utrzymywał wysoką koncentrację i zachował czyste konto, dokładając w końcówce spotkania kilka skutecznych interwencji.

Biało-niebiescy równo z wybitym pierwszym kwadransem wyszli na prowadzenie po bramce Bartosza Smolińskiego. W drugiej części spotkania mecz stał się bardziej otwarty, jednak to Drwęca zadała decydujący cios. W sześćdziesiątej minucie spotkania prostopadłe podanie wykorzystał napastnik nowomiejskiego zespołu Szymon Świniarski. Pomimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji gościom nie udało się podwyższyć prowadzenia i po dziewięćdziesięciu minutach musieli zadowolić się dwubramkowym zwycięstwem. Mecz zakończył się wynikiem 0:2.

Już w przyszłą sobotę (17.06) o godzinie 17:00 czeka nas zakończenie sezonu. Nowomieszczanie w ostatniej kolejce podejmą przy Jagiellońskiej 20 ostatni klub w ligowych potyczkach- Radomniak Radomno. KSD po 29. kolejkach plasuje się na 7. pozycji mając na swoim koncie 44. punkty. W przypadku zwycięstwa biało-niebieskich w ostatnim meczu oraz przegranej drużyn z Pasłęka, Olsztyna czy też Narzymia, KSD ligowe rozgrywki zakończy na 4. bądź 5. pozycji.

Gratulujemy świetnych wyników i życzymy powodzenia w ostatnim meczu!