Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 17 maja 2024 06:57
WAŻNE!

Medale mistrzostw Polski w siatkówce plażowej rozdane

W niedzielę zakończyły się finałowe zmagania Orlen Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej, które przez trzy dni trwały w Starych Jabłonkach.
  • Źródło: warmia.mazury.pl

Ostatnie starcie w rywalizacji kobiet, podobnie jak większość meczów podczas turnieju w Starych Jabłonkach, zgromadziło na trybunach komplet zakochanej w siatkówce plażowej publiczności. Skład finału był w ¾ taki sam, jak w 2022 roku – jedynie Agata Ceynowa zastąpiła Katarzynę Kociołek w teamie ubiegłorocznych wicemistrzyń Polski. W pierwszej odsłonie finału Gruszczyńska i Wachowicz od początku narzuciły swoje warunki gry i kontrolując sytuację na boisku wygrały do 16. Drugie starcie było bardziej wyrównane i gdy Marta Łodej z Agatą Ceynową doprowadziły do remisu po 17 wydawało się, że końcówka seta będzie nerwowa. Jednak od tego momentu punkty zdobywały już tylko Gruszczyńska z Wachowicz i tytuł mistrzyń Polski pozostał w ich rękach.

W finale mężczyzn zmierzyły się pary Brożyniak/Janiak i Lorenc/Podborączyński. Pierwszy set od początku pod kontrolą mieli doświadczeni reprezentanci Kaman Beach Volleyball Team i wygrali go zdecydowanie 21:13. Drugie starcie to już absolutna dominacja Jędrzeja Brożyniaka i Piotra Janiaka.  Kapral Wojska Polskiego z Pierwszego Dywizjonu Lotniczego w Leźnicy Wielkiej Piotr Janiak i starszy aspirant Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu Jędrzej Brożyniak wygrali drugiego seta 21:10 i cały mecz 2:0 zdobywając swój pierwszy wspólny tytuł mistrzów Polski.