Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 listopada 2024 21:13
WAŻNE!
Reklama

Zniżki dla seniorów, o których warto wiedzieć…

Seniorze, czy pamiętasz o tym, że możesz korzystać z ulg i zniżek, które zostały przygotowane tylko i wyłącznie dla Ciebie?! Nie powinieneś o tym zapominać, gdyż dzięki temu możesz skorzystać m.in. z darmowych leków... Ale i nawet ze zniżek na przejazdy pociągami! Są również mniej znane ulgi i zniżki, które realnie ułatwią Ci życie!
  • Źródło: nowosci.com.pl
Zniżki dla seniorów, o których warto wiedzieć…

Źródło: wrzesnia.pl

Ulgi dla seniorów 

Wsparcie dla domowego budżetu w przypadku seniorów jest kluczowe, gdyż muszą borykać się z coraz wyższymi cenami za jedzenie, prąd i gaz. Dlatego też powinni korzystać z przysługujących im zniżek i profitów.

 

Darmowe lub tańsze leki 

Zacznijmy od kwestii ulg na lekarstwa. To właśnie seniorzy najczęściej muszą sięgać po medykamenty. W wielu przypadkach obowiązuje 100% refundacji kosztów leków dla osób powyżej 65. roku życia. Co istotne, katalog dostępnych bezpłatnych leków jest sukcesywnie powiększany.

 

Tańsza komunikacja dla seniorów

Obniżce, i to znacznej, podlegają również opłaty za komunikację miejską oraz transport publiczny. W wielu miastach renciściemeryci korzystają z biletów ulgowych. Są nawet takie miasta, gdzie komunikacja miejska jest dla nich darmowa. A co z PKP? Tu seniorzy mogą liczyć na zniżkę wynoszącą 37%.

 

Seniorze, za to zapłacisz mniej!

Mniej zapłacisz za wyrobienie paszportu - jedynie 70 zamiast 140. Jeśli jednak skończyłeś 70. rok życia, wyrobisz paszport całkowicie za darmo.

Z kolei opłaty za abonament radiowo-telewizyjny też będą dla was zlikwidowane. Wymogiem jest jednak skończenie 75. roku życia, bycie weteranem wojennym lub wojskowym z jednoczesną grupą inwalidzką.

Nie zapłacisz abonamentu RTV, jeśli masz ponad 60. lat, a jednocześnie Twoja emerytura jest niższa niż 50% średniego wynagrodzenia.

 

Ogólnopolska Karta Seniora

Prawo do wyrobienia Ogólnopolskiej Karty Seniora przysługuje wszystkim po 60. roku życia. Jest ona honorowana przez ponad 2500 firm. Uprawnia do korzystania ze zniżek w:

  • hotelach,
  • przychodniach,
  • kinach,
  • teatrach,
  • uzdrowiskach.

 

Profilaktyka w NFZ

Badania w NFZ profilaktycznie powinny być stosowane wraz z późniejszym wiekiem. Część badań jest już darmowa przed rozpoczęciem wieku senioralnego. Przykładem może być mammografia. Profilaktyka raka piersi dotyczy kobiet od 50. do 69. roku życia. Z kolei program profilaktyki chorób płuc jest otwarty zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn już od 65. roku życia.

 

Co z Kartą Dużej Rodziny dla seniorów?

Na koniec warto wspomnieć również o Karcie Dużej Rodziny. Jeśli mieliście na utrzymaniu co najmniej troje dzieci (niezależnie od aktualnego ich wieku), macie prawo do korzystania z przywilejów Karty Dużej Rodziny. Tu wliczyć można też zamrożenie cen prądu!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama