Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 listopada 2024 18:44
WAŻNE!
Reklama

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. To hasło powinno przyświecać każdemu z nas, dlatego kiedy świadek zobaczył, że z rozbitego samochodu wyszedł kierujący i pijany oddalał się od auta, o wszystkim poinformował policjantów. Jak się okazało nie tylko kolizję miał na sumieniu 43-latek, ale również wcześniej spożyty alkohol.
  • Źródło: KKP Iława
Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa — to hasło, które powinni znać wszyscy, nie tylko uczestnicy ruchu drogowego. Dzięki informacji od świadka policjanci w poniedziałek  (26.03.2024 r.) kilka minut po godzinie 19:00 zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający oświadczył, że na początku jednej z miejscowości gminy Iława mężczyzna zatrzymał się samochodem, porzucił go i pijany idzie piechotą w stronę Iławy. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku i zauważyli idącego drogą mężczyznę. Policjanci wylegitymowali go, sprawdził w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Mężczyzna był bardzo zdziwiony całą sytuację, gdyż twierdził, że żadnym samochodem nie jechał. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna jest właścicielem auta, a kluczyki ma schowane w kieszeni. Badanie alkomatem pokazało, czemu 43-latek wypierał się kierowania vw. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna, miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że mieszkaniec Ostródy na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego zjechał na prawe pobocze jezdni, uszkadzając 3 znaki, po czym uderzył w drzewo i oddalił się z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Samochód od kierującego nie został zabezpieczony ze względu na znaczne jego uszkodzenie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 43-latkowi.

PAMIĘTAJMY!!!

Nieodpowiedzialni  kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy samochodów jak i rowerów mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu bądź zażywanie narkotyków  przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ:

·    zmniejsza szybkość reakcji
·    ogranicza pole widzenia
·    powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
·    powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
·    powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama