Skutki picia piwa
Zacznijmy od odpowiedzi na najważniejsze pytanie. Czy istnieje bezpieczna ilość wypijanego alkoholu, która nie wiąże się ryzykiem uzależnienia? Według Światowej Organizacji Zdrowia standardowa porcja czystego alkoholu to 250 mililitrów piwa o mocy 5%.
Zalecenia są takie, że mężczyźni nie powinni przekraczać 4 porcji standardowych porcji alkoholu dziennie (kobiety - 2), nie więcej niż 5 razy w tygodniu. Ważne - zawsze muszą pozostać dwa dni przerwy bez alkoholu!
To oznacza, że mężczyźni nie powinni wypijać więcej niż dwóch piw dziennie, a kobiety jednego - nie więcej niż 5 razy w tygodniu.
Pozytywne i negatywne skutki picia piwa
Piwo powoduje otyłość
Nadmierne picie piwa powoduje otyłość. Nic dziwnego, że męskie brzuchy często nazywane są piwnymi. Piwo jest jednym z bardziej kalorycznych alkoholi - półlitrowa butelka zawiera średnio 250 kcal. Im mocniejsze piwo, tym ich więcej. Ten trunek ma też wysoki indeks glikemiczny i dużą ilość cukrów. Picie piwa wzmaga również apetyt.
Picie piwa a serce
Regularnie i umiarkowane spożywanie tego trunku obniża ryzyko wystąpienia ataku serca aż do 60 proc. w stosunku do osób niepijących. Piwo ma składniki obniżające poziom złego cholesterolu we krwi, a także zapobiega tworzeniu się zakrzepów.
Piwo zapobiega anemii
Picie piwa podnosi poziom witaminy B w organizmie i zapobiega anemii. W tym złocistym trunku znajdują się bowiem witaminy B1, B2, B6 i B12.
Piwo jest dobre na sen
Zawarty w piwie chmiel wpływa pozytywnie na układ nerwowy i jest dobre na problemy z zasypianiem.
Napisz komentarz
Komentarze