Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 listopada 2024 17:46
WAŻNE!

Detoks alkoholowy czy wszywka?

Proces leczenia uzależnienia od alkoholu nie jest łatwy i szybki. Konieczne jest zaangażowanie pacjenta i chęć powrotu do zdrowia, a często samodzielnie nie jesteśmy w stanie nauczyć się, jak żyć bez alkoholu. Z pomocą przychodzi firma Alkater, czyli doświadczeni lekarze i pielęgniarki, oferujący różnorodne metody leczenia alkoholizmu. Do wyboru mamy przykładowo wszywkę alkoholową i detoksykację organizmu, zgodnie ze wskazaniami lekarza. Czym cechują się te czynności? Kiedy postawić na detoks alkoholowy?
  • 18.01.2024 09:23
Detoks alkoholowy czy wszywka?

Detoks alkoholowy

Warto zauważyć, że detoks w Warszawie jest wskazany w wielu przypadkach. Znajduje ona zastosowanie w następujących sytuacjach:

  • Objawy odstawienia - mogą to być bóle głowy, nudności, poty, drżenie mięśni, nerwowość i zaburzenia snu. Na szczęście odtruwanie może złagodzić takie dolegliwości. 
  • Ostre zatrucie alkoholowe - poważne zatrucie alkoholowe wymaga szybkiej interwencji lekarza. 
  • Zalecenie specjalisty - gdy lekarz wskaże, że odtruwanie jest konieczne, powinniśmy posłuchać jego zalecenia. 
  • Brak kontrolowania spożycia alkoholu - próby samodzielnego ograniczenia picia często kończą się niepowodzeniem. 
  • Zaburzenie psychiczne i fizyczne - są to głównie depresja, psychoza alkoholowa, uszkodzenia wątroby, układu krążenia itp. 

Ponadto, gdy osoba spożywająca alkohol znajdzie się w momencie zagrożenia życia, należy przeprowadzić skuteczny detoks alkoholowy. 

Gdzie znajdziemy pomoc w zakresie leczenia alkoholizmu? Na uznanie zasługują lekarze z firmy Alkater, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie w tym temacie. Nawet najtrudniejsze przypadki mogą liczyć na profesjonalne wsparcie ze strony specjalistów, tak aby na nowo cieszyć się życiem wolnym od alkoholu!

Wszywka alkoholowa

Co daje wszywka alkoholowa? To pewna metoda wsparcia w leczeniu alkoholizmu, która polega na wszyciu w skórę pacjenta esperalu. Substancja ta prowadzi do przykrych objawów fizycznych i psychicznych wtedy, gdy ponownie sięgniemy po alkohol. Nawet po zażyciu niewielkiej ilości trunku dochodzi do nudności, wymiotów, bólu głowy, pocenia się i skurczy mięśni. Istotne jest to, że esperal stanowi głównie uzupełnienie psychoterapii w procesie leczenia uzależnienia od alkoholu. Ma za zadanie zmniejszać motywację do picia i zwiększać szanse na trwałą abstynencję, jednakże nie jest sposobem na pozbycie się nałogu. Jeśli pacjent nie będzie zmotywowany do walki o siebie i nie zmieni stylu życia, z pewnością nie pozbędzie się problemu. 

Okazuje się, że esperal nie jest środkiem odpowiednim dla każdego. Szczególnie ostrożne muszą być osoby z chorobami nerek, układu krążenia lub wątroby - zawsze musimy skonsultować wszywkę alkoholową ze specjalistą. Ekspert wskaże nam, czy możemy postawić na konkretne rozwiązania w leczeniu alkoholizmu. 

Alkohol bardzo szybko uzależnia, a wyjście z choroby to nie lada wyzwanie dla pacjenta. Jak to zrobić? Mile widziana jest pomoc firmy Alkater, która opiera się na dyskrecji, profesjonalizmie, komforcie pacjentów i nowoczesnych metodach leczenia uzależnienia. 

Materiał zewnętrzny