Pracownicy Poczty Polskiej otrzymali do wykonania specjalne zadanie. Już wkrótce mogą pojawić się w naszych progach aby sprawdzić czy płacimy obowiązkowy abonament RTV. Jak wygląda taka weryfikacja i ile wynosi kara za niepłacenie należnej kwoty?
Zmiana w numerze alarmowym 112. Nazywa się AML. Dzięki tej usłudze szybko zostanie namierzona osoba, która dzwoni pod 112. Działa już w większości krajów UE.
Czas najwyższy, żeby do tego przywyknąć – stwierdził generał Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych, komentując powtarzające się przypadki spadania na terytorium Polski balonów meteorologicznych z napisami wykonanymi cyrylicą.
Jeżeli ktoś zastanawia się nad wybudowaniem domu, to powinien szybko podjąć decyzję. W przyszłym roku ma się zacząć galopada cen.
Czy od 1 kwietnia – i nie jest to primaaprilisowy żart – żywność gwałtownie zdrożeje? Jeżeli rząd nie przedłuży zerowej stawki na nią, to dostaniemy po kieszeni. Już bez żartu.
Wielu emerytów w Polsce otrzymuje tak niskie świadczenia, że często nie są w stanie pokryć ich podstawowych potrzeb, takich jak wyżywienie, opłaty rachunków czy lekarstwa.
Do końca czerwca ceny energii są zamrożone. Co czeka nasze portfele od lipca? Ministerstwo Klimatu i Środowiska uspokaja: rachunki za bardzo nie urosną.
Ponownie pojawiają się doniesienia o planowanym zniesieniu abonamentu RTV. Jest to bowiem system niedoskonały – na to przynajmniej wskazują członkowie KRRiT. Z tego też środowiska pojawiła się sugestia, aby abonament RTV zastąpić opłatą audiowizualną rozliczaną w PIT. Miałaby ona dotyczyć szerszego grona osób, bo również posiadaczy smartfonów i komputerów! Rząd planuje wprowadzenie nowej opłaty w formie abonamentu za korzystanie z komputera i smartfona, która ma zastąpić obecny abonament.
Wreszcie nadszedł marzec, a wraz z nim nie tylko więcej słońca, ale także nowe limity dorabiania do emerytur. Niektórzy seniorzy mogą w tym miesiącu dostać niższe świadczenie z ZUS. Inni – zupełnie je stracić.
Już tylko dni dzielą nas od wejścia w życie przepisów, które pozwolą skonfiskować samochód. I to nie tylko pijanym kierowcom. Sprawdź, kiedy jeszcze będzie można je stracić?
Od kilku lat na naszych osiedlach pojawiają się nowe znaki. Nie wszyscy kierowcy mijający niebieski znak informacyjny z człowiekiem, dzieckiem, autem i budynkiem zdają sobie sprawę, że wjechali w strefę gdzie obowiązują inne zasady ruchu. Za ich nieprzestrzeganie grożą czasami dotkliwe kary.
W marcu w Polsce zaczną obowiązywać nowe przepisy, które do dotychczasowych kar dla pijanych kierowców, oraz tych pod wpływem narkotyków, dodają kolejną sankcję jaką jest konfiskata samochodu. Czy to wystarczy, aby na naszych drogach było bezpieczniej? Przepisy jasno to wyjaśniają. Nie będzie taryfy ulgowej. Kierujący muszą mieć świadomość, że jeśli prowadzą pod wpływem, mogą stracić auto.
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki nie wyklucza skrócenia tygodnia pracy, uważa jednak, że najpierw należy przeprowadzić szerokie konsultacje społeczne w tej sprawie. Lewica niedawno zapowiedziała, że złoży swój projekt na "czterodniowy tydzień pracy".
Jazda z telefonem w ręku może przyczynić się do tragedii. „Łapki na kierownicę” to coroczna akcja Komendy Głównej Policji, firm Yanosik i Screen Network przypominająca kierowcom o skupieniu uwagi na prowadzeniu pojazdu.
W parlamencie Unii Europejskiej toczą się prace nad przepisami, które mają zapewnić większe bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Jeśli wejdą w życie, kierowcy o wiele szybciej będą tracić prawo jazdy, ponieważ policjanci nie będą mieć litości.
„Moje Boisko – Orlik 2012” – to programu modernizacji kompleksów sportowych. Sławomir Nitras, minister sportu i turystyki właśnie rozstrzygnął jego kolejną edycję.
Działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Jest panaceum na wiele dolegliwości. Trzeba jednak pamiętać, że za zbieranie go w nadmiernej ilości grozi wysoki mandat.
Posiadanie zwierzaka to przyjemność, ale i obowiązek. Także podatkowy. Chociaż nie każdy właściciel pupila o tym wie.
Obecnie pracownicy przebywający na chorobowym pobierają niepełne wynagrodzenie za ten czas. Koalicja rządząca zapowiada rewolucyjne zmiany w finansowaniu L4.
Polak na zakupach. Co najczęściej trafia do naszych koszyków? Okazuje się, że alkohol. Sprawdź, co jeszcze w nich ląduje, a czego zabrakło.
Komisja Europejska rozważa możliwość zaostrzenia przepisów dotyczących praw jazdy dla osób powyżej 65. roku życia. Bulwersujące przede wszystkim starszych kierowców zmiany mają dotknąć też młodszych.